Miód

 

W niniejszym artykule postaram się pokrótce przedstawić podstawowe informacje na temat miodu pszczelego.
Miód pszczeli był znany i ceniony przez starożytnych Egipcjan, Sumerów i Greków.
Uznawany był za pokarm bogów. Jest jednocześnie środkiem spożywczym i leczniczym. Ze względu na wysoką zawartość łatwo przyswajalnych cukrów jest dla zdrowych i chorych idealnym pokarmem wysokoenergetycznym. Bez konieczności trawienia przenika do krwi i wzmacnia nerwy oraz serce.
Rodzaje miodów odmianowych które pozyskujemy w Pasiece MARCYŚ:

Miód rzepakowy – w stanie płynnym kolor słomkowy. Krystalizuje się szybko, w ciągu kilku dni po odbiorze. Po skrystalizowaniu jest biały lub kremowy, o konsystencji drobnoziarnistej, mazistej. W smaku bardzo słodki. Zapach kwitnącego rzepaku, z czasem woń słabnie. Miód o największej ilości glukozy i aminokwasów.

Miód wielokwiatowy – w stanie płynnym kolor żółty. Po skrystalizowaniu kolor jasnobrązowy. Łagodny, o woskowym zapachu. Może też posiadać różne barwy i smak, uzależnione od rodzaju oblatywanego kwiatu.

Miód nektarowo-spadziowy –  łączy w sobie aromat kwiatów z polskich pól i lasów z łagodnością miodu spadziowego. To dzięki temu wyjątkowemu połączeniu, uzyskuje bardzo urozmaicony skład i dość dużą wartość odżywczą. Miód nektarowo-spadziowy jest często niesłusznie lekceważony jako „niegatunkowy”. W rzeczywistości pod względem bogactwa składników niewiele ustępuje on miodom spadziowym, a często przewyższa je smakiem i aromatem.

Miód lipowy – w stanie płynnym kolor żółty lub zielonkawożółty. Konsystencją i barwą przypomina olej rycynowy. Po skrystalizowaniu ma kolor żółtopomarańczowy lub brunatny, konsystencję drobnoziarnistą, krupkowatą. Miód o wyraźnym zapachu lipy. Ostry w smaku, z lekką goryczką.

Miód malinowy – w stanie płynnym kolor żółtawy. Po skrystalizowaniu żółtozłocisty. W smaku łagodny, lekko kwaskowaty, o lekkim zapachu malin. Lubiany przez dzieci.

 

Miód w naszej pasiece oferujemy w słoikach 900 ml o wadze netto 1250 g.

CENNIK

Miód rzepakowy oraz wielokwiatowy 30 zł

Miód nektarowo-spadziowy 35 zł

Miód lipowy 40 zł

Masz pytania skontaktuj się ze mną na Facebook`u